Autor: HJS
Datum objave: 19.10.2018

Krnjeta u Meksiku postao svjetski veteranski prvak

Na Svjetskom judo prvenstvu za veteranu u Meksiku, hrvatski judaš Rade Krnjeta (M7, do 90 kg) osvojio je zlatnu medalju.

Tako je Krnjeta nadogradio prošlogodišnju svjetsku broncu i zasjeo na svjetski tron.

Više od 1000 judaša i judašica iz cijelog svijeta doputovalo je u Cancun, gdje se održava Svjetsko prvenstvo za veterane. Hrvatsku su predstavljala dvojica judaša, a nakon što je Zvonko Erak (M8, do 73 kg) osvojio 5. mjesto, izgubivši u borbi za broncu, najveći uspjeh upisao je Rade Krnjeta (M7, do 90 kg).

Dva ippona i dva wazarija bili su dobitna kombinacija za svjetsko zlato hrvatskog veterana, koji je prošle godine osvojio svjetsku broncu. Početkom druge minute borbe ipponom je Krnjeta pobijedio Vegu (URU), a nakon toga slavlja protiv njemačkih judaša donose prvo mjesto. Hinterleitner je pao na dva wazarija, a u finalu je Loch poveo wazarijem, da bi Krnjeta slavio ipponom i donio u Hrvatsku svjetsko zlato.