Autor: mi
Datum objave: 31.01.2017

(VIDEO) Olimpijski pobjednik Snyder zlatni na Yarygin Grand Prixu, poraz Boltukaeva

Od 27. do 29. siječnja u Krasnojarsku u Sibiru održan je 28. Grand Prix Ivan Yarygin u čast dvostrukog olimpijskog pobjednika.

Natjecanje se održavalo u hrvanju slobodnim načinom za muškarce i žene.

Nastupila su velika imena poput olimpijskog pobjednika iz Rija Kylea Snydera i europskog prvaka Gadzjimurada Rashidova.

Snyder koji je do 20 godine postao svjetski prvak i olimpijski pobjednik slavio je i u Sibiru.  U finalu kategorije do 97 kilograma preokrenuo je zaostatak i tušem pobijedio domaćeg predstavnika Rasula Magomedova.  Snyder je u periodu od godine dana osvojio svjetsko prvenstvo u Las Vegasu 2015., NCAA turnir i olimpijsko zlato u Rio de Janeiru.

U finalu kategorije do 125 kilograma Rus Alan Khugaev pobijedio je sunarodnjaka, europskog prvaka Anzora Boltukaeva. Boltukaev je prošle godine osvojio ovaj turnir u kategoriji do 97 kilograma pobjedivši pritom Snydera i olimpijskog pobjednika iz 2012. Jakea Varnera.

Rashidov je poražen u finalu kategorije do 61 kilograma od Akhmeda Chakaeva.