Autor: mi
Datum objave: 28.01.2019

(VIDEO) Potpuna ruska dominacija na najjačem hrvačkom turniru

Proteklog vikenda u ruskom Krasnojarsku održan je najjači hrvački turnir na svijetu Ivan Yarygin Grand Prix.

Za razliku od prošlih godina ovo izdanje turnira proteklo je u potpunoj dominaciji domaćih hrvača.

Rusi su osvojili zlata u svih 10 kategorija hrvanja slobodnim načinom u muškoj konkurenciji.

Aktualni svjetski prvak Zaurbek Sidakov preokrenuo je meč protiv Turčina Yakupa Gora i s 5-4 osvojio zlato u kategoriji do 74 kilograma.

Ovo mu je druga pobjeda na Yariginu. Prvu je ostvario 2016.

Nakon što je dvije godine zaredom zlato u kategoriji do 97 kilograma osvajao olimpijski pobjednik iz Rija Amerikanac Kyle Snyder, ove godine na tron se popeo Shamil Musaev koji je prošle godine ispao u kvalifikacijama.

Prošlogodišnji povjednik u kategoriji do 97 kilograma zaustavljen je već u kvalifikacijama.

U finalu kategorije do 125 kilograma Anzor Khizriev rezultatom 7-3 pobijedio je aktualnog olimpijskog pobjednika i dvostrukog svjetskog prvaka Tahu Akgula.