Datum objave: 26.08.2015

(VIDEO) Vakhitov, Herasimchuk, Valent i Shevchenko svjetski prvaci u tajlandskom boksu

U Bangkoku je završeno svjetsko prvenstvo u tajlandskom boksu.

Hrvatska reprezentacija vratila se iz Azije sa zlatom Hele Čužić i srebrom Andreje Ivas.

Kraljevim kupom dominirali su Rusi, Bjelorusi i Ukrajinci uz kojeg predstavnika Tajlanda.

Andrej Herasimchuk koji se proslavio pobjedom nad Ricom Verhoevenom slavio je u kategoriji iznad 91 kilograma.  Bjelorus je u finalu pobijedio Rusa Kirila Kornilova. Zanimljivo, Kornilov će biti protivnik Mladenu Kujundžiću 4. rujna na Tatneft Kupu u Rusiji.

Artem Vakhitov po četvrti put je postao IFMA-in svjetski prvak svladavši u završnici kategorije do 91 kilograma Nijemca Jakoba Stybena. Na putu do finala pobijedio je dugogodišnjeg rivala Dzianisa Hancharonaka.

U finalu kategorije do 54 kilograma Tajlanđanin Thachtana Loungphon pobijedio je Eduarda Michovicha iz Bjelorusije.

Ukrajinac Igor Liubchenko osvojio je zlato u kategoriji do 63.5 protiv Izraelca Itaija Gayera.

Jedan od najboljih Muay Thai boraca izvan Tajlanda, Andrei Kulebin izgubio je u finalu kategorije do 71 kilograma od Muensanga Suppachaija.

Francuz Olivier Ngoto prvi je u kategoriji do 75, a Bjelorus Dmitry Valent osvojio je prvo mjestu do 81 kilograma pobijedivši u finalu Rusa Nadira Ishakova.

Valentina Shevchenko koja nastupa za Peru osvojila je deveti naslov svjetske prvakinje pobjedom nad Marijom Valent u finalu kategorije do 60 kilograma.